İstanbul da düşük bütçeli veya ücretsiz Ortak Çalışma Alanları

İstanbul da  düşük bütçeli veya ücretsiz Ortak Çalışma Alanları

Yazılım geliştirici topluluklar için toplanma alanı her zaman sorun olmuştur özellikle istanbul gibi büyük bir şehirde.birkaç kişinin toplanıp proje geliştirmek için cafe tarzlarında yerlere gitmeleri mekan sahiplerinin tepkisine neden oluyor. bu nedenle istanbulda düşük bütçeli veya ücretsiz mekanları sizin için listeledik.

Tek yapmanız gereken proje sunmanız..

1-Üsküdar Fikir Sanat Merkezi – ÜCRETSİZ

üsküdar fikir sanat merkezi ile ilgili görsel sonucu
Adres: Barbaros, No:, Veysi Paşa Sk. No:14, 34662 Üsküdar/İstanbul
Telefon(0216) 341 05 14

Üsküdar Fikir Sanat Merkezi :
Soru :
merhaba….fikir sanat merkezi hakkında bilgi alabilir miyim… sormak istediğim birkaç soru var musit zamanınızda cevaplarsanız sevinirim….. 1-başvurcağımız proje mobil oyunyapımı web sitesi olabilir mi 2.bunların kabul edilip edilmediği aşaması nasıl işleyecek biz sunumu nasıl yapacağız… 3- gelecek kişilerin laptopunun olması şart mı orada bilgisayar mevcut mu kullanabileceğimiz 4- kişi sınırı var mı 1,2,3 kişilik gruplar olabilir gibi 5-proje süresi nasıl oluyor bir poje için başvurup 1-2-3 ay gibi bir süre mi belirleniyor üst limit neler 6-başvuru yoğunluğu nasıl çok sıra var mı başşvursak 7- android mobil ios gibi eğitimler düzenleniyor mu ….8-gece de çalışabiliyor muyuz ekip arkdaşlarlar TEŞEKKÜR EDERİM KOLAY GELSİN..

Cevap :
Merhaba Mesut,
Başvuracağınız proje için herhangi bir alan sınırlamamız yok, bu mobil oyun yapımı web sitesi de olabilir.
Sizi Fikir Sanat Merkezi’ne davet edeceğiz ve başvurunuzu alacağız. Sonrasında 14 maddelik bir iş planı göndereceğiz ve projenizden bahsetmenizi isteyeceğiz. Değerlendirdikten sonra olumlu olması halinde üyelik işlemlerinizi gerçekleştireceğiz.
Ortak çalışma alanı olduğu için taşınabilir sistemlerinizi kendiniz getirip çalışıyorsunuz. Biz size bilgisayar, fotoğraf makinesi gibi ekipmanlar sağlamıyoruz, ancak gerektiği zamanlarda projeksiyonu biz temin ediyoruz.
Kişi sınırınız yok, ekibiniz kaç kişiyse onların da form doldurmasını istiyoruz. Sizinle beraber veya ayrı olarak proje üzerinde çalışabiliyorlar.
Girişimcilerimizle 6 aylık ortak kullanım ve gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz ve 3 ayda bir girişimcilerimizle performans değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Eğer projeniz için daha fazla süre gerekiyorsa tekrardan değerlendirmeye alıyoruz.
Başvuru sırası yok. İş planını size gönderdikten sonra ne kadar kısa sürede dönerseniz, biz de size o kadar kısa sürede dönüp değerlendirmeye alıyoruz.
Üsküdar Fikir Sanat Merkezi olarak özellikle android veya ios alanında eğitim düzenlemiyoruz. Daha çok girişimcilerin ortak olarak faydalanacağı etkinlikler düzenliyoruz.
Şimdilik sadece haftanın 7 günü 9:00 – 18:00 arasında hizmet veriyoruz.
Umarım sorularına tatmin edici cevaplar alabilmişsindir. Ekstradan sormak istediklerin olursa (0216) 341 0514 numaralı telefondan bize ulaşabilirsin.
2-Başakşehir İnovasyon Merkezi – ÜCRETSİZ (7/24 Açık)

başakşehir inovasyon ve teknoloji merkez ile ilgili görsel sonucu
Adres
Başak Mahallesi, 5.Etap, 2.Kısım, Abdülhamithan Caddesi, No:5 Başakşehir/İSTANBUL
Telefon
+ 902127778693
+ 902127778628
+ 902127770897
http://basaksehir-livinglab.com/BLL/iletisim/

3-Türkiye Tasarım Vakfı :

Adres: Kuzguncuk, Kuzguncuk Çarşı Cd No: 9-11/2, 34674 Üsküdar/İstanbul
Tam : Aylık 30 tl 1 senelik peşin 30 * 12 = 360 Tl
Öğrenci : Aylık 10 * 12 = 120 Tl

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir