Whatsapp Ne Yapsak? Telefonumuzdan Kaldıralım mı?

Whatsapp Ne Yapsak? Telefonumuzdan Kaldıralım mı?

Son günlerde Ülkemizi hatta dünyaya gündem olan whatsapp sözleşmesi skandalı diyelim açıklık getirelim. ne diyor ünlü mesajlaşma uygulamamız sözleşmede kısaca yazdığın mesajlara , gittiğin yerlerdeki konuma göre facebook ve instagramda sana reklam göstereceğim haberin olsun. ee ne var bunda zaten göstermiyor mu diyeceksiniz.

Hani bankalara gittiğinizde kart almak , işe girmek için için bir ton belgeler var ya imzalayıp okumadığımız:D , işte sen imzala garantiye alalım diyor ne olur ne olmaz.

bu niye gündem oldu. niye bizde imzalama şartı getirdi de avrupada getirmedi. çünkü avrupa alım gücü yüksek ne diyorsa he diyorlar. bizimkiler de krizi fırsata çevirdi bip ve telegram kullanın diyorlar. hemen tablomuza bakalım .

WhatsApp, BiP, Telegram, Signal: Hangi uygulama hangi verileri istiyor?

herhangi bir uygulamayı telefonunuza indirirken sizden uygulamanın iseyeceği bilgiler sorar konum,arkdaş listen , internet veri kullanım gibi. en basitinden hemen hemen her telefonda kullandığınız telefon fener yakma uygulaması internet – reklamları gösterme kamera izni ister neden kameranın ışığını açma istiyorsan kamera izni lazım .sen ışık yakarken adamlar isterse görüntünü resmini kendilerine gösterebilir .

WhatsApp, BiP, Telegram, Signal: Hangi uygulama hangi verileri istiyor?

işte populer mesajlaşma uygulamaların bizden istediği bilgiler.madalyonun diğer yüzüne bakacak olursak uygulamaların bizden bilgilerimizi istememesini istiyorsak tuşlu telefon kullanmalıyız ve sosyal medya ve internetin fişini çekmemiz lazım.

o zaman neden medya bu işi abarttı herkes kendi mesajlaşma uygulamasını bize yamamaya çalışıyor .bip kullanın diyor elon musk açık kaynak signal diyor.gruplar için ideal telegram da var..

Kısacası Kimsenin Görmesini istemediğiniz bilgileri internet ortamına taşımayın..

Unutmayın …

Bir şey Ücretsizse Ürün Sizsiniz.

Güvenlik Açısından :

1-Signal : https://signal.org/

2-Whatsapp : https://www.whatsapp.com/

3-Telegram: https://telegram.org/

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir