04.03.13

Kargo bu kızın hayatını karartıyordu

Yurtdışı eğitimi hayalleri kuran genç kız kargo şirketinin sorumsuzluğu sebebiyle zor günler geçirdi.

SON.TV / ÖZEL HABER – İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İnceleme Bölümünde Yüksek Lisans öğrencisi olan Aslı K. yurtdışında öğrenim görmeyi çok istiyordu.. Yurtdışı eğitimi için Japonya Hükümetine başvuru yaptı. Günlerce Japonya’dan evrak bekleyen Aslı K., UPS Kargo şirketinin ihmali ile zor günler geçirdi. Aslı K.’nın evrakları apartmanda başka bir şahsa imza karşılığında teslim edildiği belirlenince savcılık dava açtı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İnceleme Bölümünde Yüksek Lisans öğrencisi olan Aslı K. Japonya Hükümetinin sayılı öğrenciye verdiği bursu kazandı. Aslı K., Yüksek Lisans tezini yazdığı için evden hiç ayrılmıyordu. Bir yandan tezini yazıp bir yandan gelecek kargoyu bekliyordu. Ancak Japonya Hükümetinin Aslı K.’ya gönderdiği kabul evraklarını sorumsuz kargo görevlileri aynı apartmanda başkasına teslim etti. Kargo firmasını arayarak evrakları sorgulatan genç kız teslim edildi bilgisini aldı. Ancak eve hiç kargo gelmedi.

Japonya Hükümeti tarafından gönderilen burs kabul evrakları iki kargo görevlisinin sorumsuzluğundan dolayı kayboldu. Bu durum üzerine yurtdışı eğitimini alamayacaktı. Yaşadığı tatsız olayı Japonya Hükümetine anlatan Aslı K.’ya, belgelerin kopyası tekrar UPS kargo aracılığıyla gönderildi. Aslı K. bu sefer babasının iş yeri adresini verdi ancak kargosu yine gecikti. Kargo firmasını arayıp kargosunu tekrar sorgulatan genç kız, evrakların verilen adrese teslim edildiğini öğrendi. Kargo yine ortada yoktu ve yurtdışı eğitimi ikinci bir engele takıldı. Babasının iş yerinde çalışan güvenlik görevlileri kargo paketini ertesi gün kapının önüne atılmış bir vaziyette buldu.

Aslı K. hemen polise gidip kargo görevlileri Gökhan G. ve Eray G. hakkında şikâyetçi oldu. Aslı K. daha sonra belgelerini toplayıp, onca şanssızlığa rağmen kabul edildiği bursla Dil ve Kültür Alanında Araştırma Öğrencisi olarak eğitimine devam etmek için Japonya’ya gitti.
Bu arada şikayet ile ilgili soruşturmasını sürdüren savcılık UPS Kargo şirketi çalışanları Gökhan G. ve Eray G. hakkında dava açtı. Kargo çalışanları TCK’nın 155/2 maddesi kapsamında düzenlenen “Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak” suçundan yargılanacak.

http://www.son.tv/Ozel-Haber/kargo-bu-kizin-hayatini-karartiyordu/haber-177803/?ref=ankara